Atpakaļ

TRAUKI AR PRETPIEDEGUMA PĀRKLĀJUMU – PAREIZA LIETOŠANA

Lietošanas noteikumi traukiem ar pretpiedeguma pārklājumu

Lai pannas un katli ilgstoši kalpotu un saglabātos labā stāvoklī, jums jāievēro vienkārši trauku lietošanas un kopšanas noteikumi.

Pirms pirmās lietošanasreizes mazgājiet traukus ar mazgāšanas līdzekli un ļaujiet tam nožūt vai noslaukiet ar sausu drānu. Pēc tam viegli ieeļļojiet virsmu ar eļļu vai sviestu - tas sagatavos lietošanai nelietoto pārklājumu. Ja uz traukiem ir uzlīmes un etiķetes, noņemiet tās, mērcējot trauku siltā ūdenī.Ja nepieciešams maigi paberzējiet ar sūkļa mīksto pusi. Mazgājiet traukus tikai ar sūkļa mīksto pusi un trauku mazgāšanas līdzekli. SVARĪGI Mazgāšanai neizmantojiet metāla sūkļus, kā arī mazgāšanas līdzekļus, kas satur abrazīvus līdzekļus, hloru un amonjaku!

FISSMAN komanda ir sagatavojusi detalizētas instrukcijas:
– Gatavot ar zemu vai vidēju izmēra liesmu;
– Neatstājiet tukšus traukus uz karstas plīts virsmas ilgu laiku;
– Produktus pannās apmaisīt tikai ar koka, plastmasas vai silikona instrumentiem;
– Ja traukus uzglabājiet kaudzē vienu virs otra, izmantojiet FISSMAN speciālos ieliktņus trauku uzglabāšanai starp objektiem, lai pasargātu pretpiedeguma virsmu no skrāpējumiem.

Trauka apakšējās daļas diametram jābūt tādam pašam kā degļa izmēram, ja uz gāzes plīts lieto liesmu, tā nedrīkst pieskarties pannas vai katla sienām. Šajā gadījumā būs mazāka ispēja, ka rokturi paliks karsti vai sāks svilt. Jebkurā gadījumā, lai izvairītos no apdegumiem, iesakām izmantot FISSMAN virtuves cimdus vai karstumizturīgus satvērējus.

Nelietojiet traukus pēc to derīguma termiņa beigām. Ja pārtika sāka pielipt pie pannas virsmas vai uz pārklājuma parādās ievērojams metāla bojājums, trauki jānomaina.


Kas rada bojājumus pannas virsmai?


  1. Nepiemērotu lāpstiņu izmantošana – pretpiedeguma pārklājumam nav piemēroti metāla instrumenti;
  2. Nepareiza ekspluatācija – nekādā gadījumā pannā nedrīkst griezt produktus ar nazi vai dakšu;
  3. Agresīvu mazgāšanas līdzekļu izmantošana – mazgājot pannas un katlus nevajadzētu lietot cietus sūkļus, birstes vai abrazīvus līdzekļus, lai nomazgātu traukus no iekšpuses vai ārpuses. Izmantojiet tikai siltu ūdeni, šķidrus mazgāšanas līdzekļus un mīksto sūkli. Ja trauks mainījis krāsu – ieteicams trauku tīrīt izmantojot citron sulu vai etiķūdeni, bet pēc to lietošanas, trauku kārtigi jānoskalo;
  4. Straujas temperatūras svārstības – optimāla rezultāta iegūšanai ieteicams gatavot uz lēnas vai vidējas liesmas. Ja vēlaties gatavot uz lielas liesmas, tad pakāpeniski uzsildiet pannu līdz vajadzīgajai temperatūrai. Pēc gatavošanas karstu pannu nekādā gadījumā nelieciet zem ūdens šalts. Pirms mazgāšanas, ļaujiet pannai atdzist līdz istabas temperatūrai. Nelieciet pannu uz plīts, ja tā tikko izņemta no ledusskapja, ļaujiet tai sasilt līdz istabas temperatūrai;
  5. Pārkarsēšana – lielākā daļa pannu ar pretpiedeguma pārklājumu var droši izmantot līdz 260 °C. Sildot traukus ar fluorpolimēru pārklājumiem, līdz temperatūrai virs 300 °C, tajās sāk rasties neatgriezeniski procesi, kas noved pie iznīcināšanas. Nekad nelieciet uz plīts tukšas traukus. Ja vēlaties uzsildīt pannu, pirms sildīšanas ielejiet tajā nedaudz eļļas;
  6. Nav ieteicams šādas pannās pagatavotu ēdienu uzglabāt ledusskapī;
  7. Svarīgi! Jāņem vērā, ka trauku mazgājamās mašīnas izmantošana ievērojami samazina pretpiedeguma pārklājuma kalpošanas termiņu.

Akcijas producti

Vai vēlaties zināt visus jaunumus?

Pieraksties mūsu jaunumiem un akcijām!
Nospiežot pogu, Jūs piekrītat konfidencialitātes politikai.